Категорії

Реставраційні матеріали для стоматології

Реставраційні матеріали на сучасному етапі відрізняються високою якістю, надійністю, міцністю. Їх можна виділити кілька видів: композити текучі, хімічного та світлового твердіння.Композити текучі відрізняються рідкою консистенцією, що дозволяє заповнювати найбільшу порожнину враженого зуба повністю. Особливо важливо це для порожнин 2-го та 3-го класів. Композити текучі мають знижену в’язкість. При їхньому використанні майже ніколи не з’являються  тріщини у пломбі після лікування.

Реставраційні матеріали хімічного твердіння зазвичай складаються з пасти та рідини або порошку і рідини. Після заповнення каріозної порожнини відбувається полімеризація. Це залежить від складу реставраційного композиту та температури самого зуба.  Пломби хімічного затвердіння полімеризуються рівномірно,  це не залежить від того наскільки глибокою була каріозна порожнина. Але такі реставраційні матеріали в процесі використання  часто жовтіють і втрачають естетичний вигляд.

Реставраційні матеріали, світлового твердіння – надзвичайно сучасні. Для їх використання необхідні спеціальні фото полімерні лампи (але потужністю не вище 100 Вт), окуляри із жовтим склом. Такі матеріали довговічні, практично не змінюють колір і естетичний вигляд зуба протягом тривалого часу. Термін полімеризації  і якість пломби залежить від фото полімерної лампи і композиту.